Szobalány A jó lélek a szállodában

A szobalányok (m/f/d) a szállodák és panziók szobáinak és közös helyiségeinek tisztaságáért, higiéniájáért és rendjéért felelősek.

Mik a feladatok?

A szobalányok feladata a szobák takarítása a szállodákban. Megvetik az ágyakat, takarítják a fürdőszobát és a szobákat, friss törölközőket biztosítanak, és pótolják a hiányzó higiéniai cikkeket. Rendet tesznek a szobákban és rendet raknak, figyelembe véve a vendégek személyes tárgyait. Emellett gondoskodnak a szállodák közös helyiségeinek, például a folyosóknak, lépcsőházaknak, lifteknek, irodáknak és ruhatáraknak a higiéniájáról és tisztaságáról, és jelentenek a házvezetőnőnek (housekeeper). Ők felelősek a javítási megbízások és az elveszett tárgyak továbbításáért is.

Mik a követelmények?

A szobalányi munkához nem szükséges iskolai végzettség. Ugyanakkor nagyon lelkiismeretes és pontos munkát kell végezni, a pontosság és a részletekre való odafigyelés elengedhetetlen. Ismernie kell a tisztító és karbantartó termékeket, ismernie kell a tisztítási módszereket, és tudnia kell azokat helyesen használni. A takarítási munka emellett jó fizikai állapotot és teljesítőképességet igényel. Mivel a vendégekkel is kapcsolatba kerülnek, különösen fontos a professzionalizmus és az udvariasság, valamint az ápolt megjelenés. Az önmenedzsment, az időgazdálkodás és a csapatmunka szintén fontos követelmény.

Melyek az alkalmazási területek?

  • Szállodák
  • Fogadók
  • Nyugdíjak
  • Cirkálóhajók
  • Gyógyfürdő klinikák

Felkeltettük az érdeklődését?

Akkor beszéljen velünk! Kapcsolattartóink szívesen segítenek Önnek.

Kapcsolattartó személy Mag. Oliver Barna