Teherautó vezető Otthon az utcán

A tehergépkocsivezető (m/f/d) szakma az államilag elismert hivatásos gépjárművezető szakmacsoportba tartozik. A tehergépkocsivezetők (m/f/d) a teherszállításban dolgoznak, és mindenféle árut szállítanak az utakon.

Mik a feladatok?

A tehergépkocsivezetők különböző árukat szállítanak az utakon a fuvarozó cégek, szállítmányozó cégek vagy futárszolgálatok megbízásából. Más nehéz haszongépjárműveket is vezetnek, például csuklós teherautókat, közúti vonatokat vagy tartálykocsikat. Ők gondoskodnak az áruk be- és kirakodásáról, illetve felügyelik ezeket a tevékenységeket, biztosítják a rakomány súlyának egyenletes eloszlását, és ellenőrzik a szállítandó papírokat. Emellett feladataik közé tartozik az útvonalak, a szállítási és pihenőidők megtervezése, a biztonság ellenőrzése és a jármű karbantartása.

Mik a követelmények?

A tehergépkocsivezetői szakma alapfeltétele a C vagy CE osztályú vezetői engedély megléte, amely nehéz tehergépjárművek vezetésére jogosít. A közúti közlekedési szabályok, valamint a vezetett szállítójárművek súlyára és méreteire vonatkozó érvényes előírások ismerete szintén nagyon fontos. Fontos továbbá a felelősségtudat, az óvatosság és a koncentrációs képesség. Ezekre például az üzembiztonság ellenőrzése, a menetidő betartása és a manőverezés során van szükség. A járművek működtetéséhez és irányításához műszaki megértésre és járműmechanikai ismeretekre is szükségük van.

Melyek az alkalmazási területek?

  • Nemzeti és nemzetközi szállítmányozási és logisztikai vállalatok
  • Szállítmányozási vállalatok
  • Futárszolgálatok
  • Építési vállalkozó
  • Ártalmatlanítás és újrahasznosítás

Felkeltettük az érdeklődését?

Akkor beszéljen velünk! Kapcsolattartóink szívesen segítenek Önnek.

Kapcsolattartó személy Mag. Oliver Barna