Szaniter- és fűtéstechnika üzemszerelő A zökkenőmentes összeszereléshez

A szaniter és fűtéstechnikai műszerészek (m/f/d) a WC k, mosdókagylók, zuhanyzók, valamint a fűtési rendszerek és azok szerelései szerelésével foglalkoznak.

Mik a feladatok?

A szaniter és fűtéstechnikai üzemszerelő fűtési vagy szaniterrendszereket szerel fel vagy bont le. Ez magában foglalja a műszaki ellátórendszerek csatlakoztatását a meglévő víz és villamosenergia vezetékekhez. A hibák okainak felderítésére és kijavítására gyakran hívnak üzemmérnököket. A műszaki alapok közé tartozik a fúrás, csavaroz ás és hegesztés a rendszerek rögzítéséhez, de a csövek, lemezek és profilok gyártása is.

Mik a követelmények?

A szaniter és fűtéstechnikai üzemszerelői munkát három három és fél éves tanulóidő előzi meg, amelyhez középiskolai végzettséget várnak el. Jó mű szaki ismeretekkel kell rendelkeznie, és nagyon körültekintően és felelősségteljesen kell dolgoznia. Ez különösen fontos, ha gázrendszereken vagy hasonló rendszereken dolgozik. Az üzemszerelőknek ismerniük kell az elektronikus vezérlőberendezéseket, és kép esnek kell lenniük azok telepítésére. Ehhez biztos megérzés kell!

Melyek az alkalmazási területek?

  • építkezéseken
  • Magánházak
  • Irodaház
  • Ipari épület
  • Szanitertechnika
  • Fűtési technológia

Felkeltettük az érdeklődését?

Akkor beszéljen velünk! Kapcsolattartóink szívesen segítenek Önnek.

Kapcsolattartó személy Mag. Oliver Barna