Hegesztő Szerelés és csatlakoztatás

A minősített hegesztők (m/f/d) fém alkatrészeket illesztenek össze, valamint üzem- és építőipari alkatrészeket szerelnek össze. Ehhez különböző hegesztési eljárásokat és hegesztőberendezéseket használnak.

Mik a feladatok?

A hegesztők fém alkatrészeket dolgoznak fel és hegesztett szerkezeteket állítanak elő. Összeszerelik a növények és a szerkezetek alkatrészeit, és szilárdan összeillesztik a fém alkatrészeket. Ehhez először megtervezik a tevékenységet, előkészítik a munkadarabokat és az alkatrészeket, majd hegesztési pontokkal összeillesztik őket. Ehhez a munkához különböző hegesztőberendezéseket és hegesztőrobotokat használnak, valamint különböző hegesztési módszereket alkalmaznak. A hegesztés után minőségellenőrzést végeznek annak megállapítására, hogy a hegesztési varratok simák, egyenletesek és repedésmentesek.

Mik a követelmények?

A hegesztőként végzett munka kiváló kézügyességet, valamint fizikai rugalmasságot igényel a fém napi szintű kezelésének elsajátításához. A pontosság, a megbízhatóság és a felelősségteljes munkavégzés nélkülözhetetlen a feszesség biztosításához. Mivel a hegesztési munkák nagy kockázati potenciállal járnak, és ezért számos biztonságot veszélyeztető körülményt kell szem előtt tartani, a balesetmegelőzési és egészségvédelmi előírások ismerete elengedhetetlen.

Melyek az alkalmazási területek?

  • lakatosműhelyekben és hegesztőműhelyekben
  • fémszerkezetben
  • gépek, szerszámok és járművek gyártóival
  • a beszállító mérnöki cégeknél
  • Gyári és műhelycsarnokok
  • Végső összeszerelés változó munkahelyeken

Felkeltettük az érdeklődését?

Akkor beszéljen velünk! Kapcsolattartóink szívesen segítenek Önnek.

Kapcsolattartó személy Mag. Oliver Barna