Asztalos (ács) Fa alakítása

Az asztalosok (m/f/d) fából és faalapú anyagokból bútorokat, ajtókat és ablakokat, valamint vásár- és üzletberendezéseket készítenek, és belsőépítészeti munkákat végeznek. Többnyire egyedi gyártású termékek formájában.

Mik a feladatok?

Az asztalosok szekrényeket, ülőbútorokat, asztalokat, ablakokat, ajtókat, lépcsőket, vásár- és üzletberendezéseket készítenek, valamint belsőépítészeti munkákat végeznek fából és faalapú anyagokból. Ezek többsége egyedi gyártású termék. Ehhez a legkülönbözőbb gépekkel (CNC, körfűrész, gyalu, gyalugép, router vagy köszörű) megmunkálják a fát, kezelik a felületeket és csavarozzák vagy ragasztják a kívánt tárgyakba. Az előkészítés során a megrendelés beérkezése után vázlatokat, alaprajzokat, szobavázlatokat és műszaki rajzokat készítenek.

Mik a követelmények?

-Mivel a termékek többsége egyedi gyártású, az ügyfelek tanácsadásakor fontos a szolgáltatásorientáltság. Mindenekelőtt azonban kézügyességre, valamint precíz és gondos munkamódszerre van szükség. Emellett kreatívnak kell lenned, élvezned kell a tervezést, és rendelkezned kell esztétikai érzékkel.matematikai, fizikaiéskémiai ismeretek szükségesekmunkadarab méretek, anyagköltségekés -igények, terület- és testszámítások, valamint az anyagok kiválasztásához és megmunkálásához

Melyek az alkalmazási területek?

  • bútor, faáru vagy fa építőipari alkatrészek gyártása esetén
  • az asztalos szakmában, pl. építőipari asztalosműhelyekben
  • Csónak- és vitorlázórepülőgép-építés
  • Vásár és üzletberendezés
  • Bútorboltok

Felkeltettük az érdeklődését?

Akkor beszéljen velünk! Kapcsolattartóink szívesen segítenek Önnek.

Kapcsolattartó személy Mag. Oliver Barna