Orvosok Mindig kéznél van, hogy meghosszabbítsa az életet

Az orvos a betegségek megelőzésével, felismerésével és kezelésével foglalkozik. A különböző klinikai képek nagy száma miatt a szakmai profil számos különböző szakterületre oszlik.

Mik a feladatok?

Orvosként megvizsgálja a betegeket és diagnosztizálja a betegségeket. Meghatározzák a kezelés típusát és időtartamát, és dokumentálják annak lefolyását. A megelőző orvosi vizsgálatok és a különböző, részben sebészeti beavatkozások szintén az orvos feladatai közé tartoznak. Ezenkívül az orvosok megbeszélik a páciensekkel, hogy milyen kezelési lehetőségek állnak rendelkezésre, és milyen mértékben lehet megelőző intézkedéseket tenni.

Mik a követelmények?

Ahhoz, hogy valaki orvosként praktizálhasson, mindig is kötelező volt humán orvostudományt tanulni. Az egyetemi tanulmányok átlagos hossza 12 szemeszter, azaz valamivel kevesebb mint 6 év. Az egyetemi tanulmányok keretében a hallgatók egyéves gyakorlati képzésben részesülnek. Ezt követi a háziorvosi vagy szakorvosi képzés. Az általános orvosok 9 hónapos alapképzésen vesznek részt, majd legalább 33 hónapos képzést kell elvégezniük egy elismert képzési intézményben. A szakorvosok 9 hónapos gyakorlati alapképzésben is részesülnek, majd legalább 63 hónapos képzést kell teljesíteniük a választott szakterületükön. Képzésük befejezése után az orvosok kötelesek továbbképzésen részt venni.

Az orvosok az egészség szolgálatába állítják magukat, és cselekedeteik során etikai és erkölcsi elvekhez kötődnek. Ezen túlmenően az engedélyük (orvosi engedély) állami felügyelet alatt áll, amely kötelességszegés esetén visszavonható. A széles körű elméleti tudás mellett az orvosoknak különleges készségekre is szükségük van a betegekkel való személyes interakcióhoz. Orvosként empatikusnak, rugalmasnak és figyelmesnek kell lennie. A súlyos betegségek és a hosszú, megerőltető munkaidő miatt nagyon rugalmasnak és stressztűrőnek kell lenni, és alapvetően mindig titoktartásra és diszkrécióra kell törekedni.

Melyek az alkalmazási területek?

  • Gyakorlatok
  • Kórházak
  • Rehabilitációs központok
  • Sürgősségi osztályok
  • Cirkálóhajók
  • Egészségügyi Minisztérium
  • Laboratórium
  • Gyógyszeripar
  • Egyetem
  • Egészségbiztosítók és orvosi szövetségek
  • Hospice, idősek otthona és idősek otthona

Felkeltettük az érdeklődését?

Akkor beszéljen velünk! Kapcsolattartóink szívesen segítenek Önnek.

Kapcsolattartó személy Mag. Oliver Barna