Orvosi asszisztens Sokoldalú és nélkülözhetetlen asszisztensek

Az orvosi asszisztenseket (m/f/d) korábban orvosi asszisztenseknek vagy recepciósoknak hívták. Sokoldalú orvosi szakértelemmel rendelkeznek, összekötik az orvosokat, a rendelőket és a betegeket, és minden szakterület orvosainak segítséget nyújtanak a teljes praxisfolyamatban.

Mik a feladatok?

Az orvosi asszisztensek támogatják az orvosokat a teljes működési folyamatban. Segítenek a betegek vizsgálatában, kezelésében, gondozásában és tanácsadásában, valamint szervezési és adminisztratív munkát végeznek. Ők adnak időpontot a betegeknek, fogadják őket, dokumentálják a kezelési eljárásokat a betegdokumentáció számára, és gondoskodnak a nyújtott szolgáltatások számlázásáról. Orvosi szakértelmükkel kötszereket helyeznek fel, injekciókat készítenek elő vagy vért vesznek laboratóriumi vizsgálatokhoz. Emellett tájékoztatják a betegeket az elő- és utókezelési lehetőségekről, gondozzák az orvosi műszereket és laboratóriumi munkát végeznek.

Mik a követelmények?

Az orvosi asszisztenseknek alapvető érdeklődésre és megértésre van szükségük az orvostudomány, a biológia és a kémia, különösen az emberi anatómia iránt, mivel a kezelésekben és vizsgálatokban asszisztálnak. Jó kommunikációs készség, empátia, diszkréció és lojalitás szükséges a sok és gyakran egészségtelen emberrel való közvetlen kapcsolattartáshoz. Képesnek kell lennie nyomás alatt is dolgozni, felelősségtudattal, önálló munkavégzéssel és körültekintéssel. A szervezési feladatokhoz jó önmenedzselési és számítógépes ismeretekre van szükség.

Melyek az alkalmazási területek?

  • Minden szakterület orvosi rendelői
  • Kórházak
  • Egészségügyi intézmények és szervezetek
  • Orvosi laboratóriumok
  • Vállalatok foglalkozás-egészségügyi osztályai
  • Egészségügyi hatóságok

Felkeltettük az érdeklődését?

Akkor beszéljen velünk! Kapcsolattartóink szívesen segítenek Önnek.

Kapcsolattartó személy Mag. Oliver Barna