Ápolási asszisztens Fizikai és mentális megkönnyebbülést nyújt

A gondozási asszisztensek (m/f/d) támogatják, gondozzák, tanácsokkal látják el és irányítják azokat az embereket, akik fogyatékosságuk, betegségük vagy koruk miatt segítségre szorulnak. Szorosan együttműködnek az ápolási szakemberekkel, és különböző szakterületeken tevékenykedhetnek.

Mik a feladatok?

Az ápolási asszisztensek segítik az ápolószemélyzetet, és feladatokat látnak el az orvosi és ápolási területeken. Segítenek például a személyi higiéniában, segítenek az ételfelvételben, az öltözködésben és a vetkőzésben, fürdetik vagy átszállítják a betegeket egy másik ágyba, illetve segítenek olyan tevékenységekben, mint a járás. A megbízási területtől függően egyszerű orvosi kezeléseket végeznek, például vérvételt vagy pulzus és vérnyomásmérést, ellátják a háztartási teendőket, a bevásárlást és a hatósági látogatásokat, vagy tisztítják és sterilizálják az ápolási eszközöket. Emellett meghallgatók és kapcsolattartók mindenféle problémával kapcsolatban.

Mik a követelmények?

A betegekkel való bánásmód során szociális kompetenciára és empátiára van szükség, mivel az ápolásra szoruló és idős embereknek sok segítségre, motivációra és gyakran beszélgetőpartnerre van szükségük. Emellett a legfontosabb követelmények közé tartozik a felelősségtudat, a türelem, a jó fizikai felépítés, valamint a mentális rugalmasság és stabilitás. Emellett érdeklődnie kell az orvosi és ápolási tevékenységek iránt, és képesnek kell lennie az önálló munkavégzésre. Mivel a munkaidő gyakran a gondozandó személy igényeihez van kötve, és a gondozandó személy éjjel-nappal gondozásban szeretne részesülni, gyakran nagyfokú időbeli rugalmasságot várnak el.

Melyek az alkalmazási területek?

  • Magánháztartások
  • Kórházak, szakrendelők vagy egészségügyi központok
  • -Idősekszámáralakó- ésápolási otthonok
  • Napközi otthonok, lakó- és ápolási létesítmények fogyatékkal élők számára
  • Preventív és rehabilitációs klinikák
  • Kórházak
  • Járóbeteg-ellátási szolgáltatások

Felkeltettük az érdeklődését?

Akkor beszéljen velünk! Kapcsolattartóink szívesen segítenek Önnek.

Kapcsolattartó személy Mag. Oliver Barna